MMaS žactva – NUDA V BRNĚ!!!

Brno a konkrétně Moravská Slávie byla pořadatelem mistrovství Moravy a Slezska žactva jednotlivců a poprvé v historii tohoto závodu připravili pořadatelé pro trenéry a závodníky mimořádný zážitek v podobě časového pořadu od nevidím do nevidím, když stadion po většinu času zel prázdnotou a tak přirovnání k filmu NUDA V BRNĚ je naprosto příhodné. Bohužel, ale tak to dopadne, když dělá závody někdo kdo tomu vůbec nerozumí a za každou cenu chce být vyjímečný  a tak pohled po většinu závodu na prázdný stadion a v podvečer doslova plahočící se trenéry, kteří po pěti klobásách, několika kávách spíše působili jako totálně vyčerpaní bezdomovci a už vůbec nebyli schopni reagovat na to nejpodstatnější proč strávili devět!! hodin nesmyslně na stadionu a to trénovat svěřence, když naprosto v pohodě se dal tento závod uspořádat v polovičním čase. Vůbec se nedivím, že výpravy ze severu Moravy byly neskutečně rozčarovány a spousta jich odhadlo nesmyslnost délky závodu a vůbec do Brna nepřijelo, když si člověk uvědomí, že se vrací s dětmi okolo 21.00 hod. a to ještě spousta dětí to mělo do místa bydliště další hodinu. Nicméně čárka za uspořádání je a tak vzhůru do dalších nesmyslů, kdy za neskutečně záhadných okolností má Moravská Slávie, ač to nikdo oficiálně ví a v co největším utajení, dobře placeného manažera krajského atletického svazu ze státních prostředků bez výběrového řízení, když pouze v Jihomoravském kraji z celé ČR neproběhlo na tuto funkci výběrové řízení!!! No hold co na tom, že existuje legislativa a jasné právní předpisy pro hospodaření ze státními prostředky, když všichni mají stejné podmínky, ale někdo je má víc stejnější. No ono se není čemu divit, když zná člověk propojení některých osob na ČAS a navíc osob, které si myslí, že jsou všemocní a že si můžou dělat co je napadne, ale věřte, že to tak rozhodně není a přijde doba, kdy se atletika zbaví těchto parazitů.

Nicméně jsme se ale sešli všichni na Palačáku kvůli závodům dětí a tak se podívejme jak se nám dařilo a rozhodně to nebylo vůbec špatné, když naši svěřenci vybojovali osm medailových umístění a z toho dokonce tři tituly mistra Moravy a Slezska. Favorité nezklamali a tak jasné vítězství předvedl v oštěpu Jakub Kopeček, který v oštěpu předvedl výkon 58,71m a zvítězil o čtyři metry, když ještě přidal stříbro ve výšce výkonem 176cm. Další jasné vítězství a velmi taktický závod předvedl Jakub Urbánek na 1500m př., když drtivým finišem jasně zvítězil časem 4:42,63 a třetí titul vyskákala ve výškařském sektoru Klára Klementová výkonem 159cm, když ještě doběhla na 100mpř. na čtvrtém místě v osobáku 15,51s. Honza Ondráček vybojoval stříbro na 200m př. v novém osobním rekordu 26,50s a přidal bronz na 60m v čase 7,34s. Bronzové medaile přidali ve výškařském sektoru Radim Mlečka za výkon 176cm a Luca Šarafínová za 156cm. Rozhodně byly k vidění ještě další kvalitní výkony a osobáky, které končily těsně pod stupni vítězů a tak rozhodně může být spokojená Marta Klobásová, která obsadila čtvrté místo v osobním rekordu 5:01,32, když na stejné distanci se závod od závodu lepší Kristýna Ježková roč. 2004 a předvedla výkon 5:11,92. Velkým překvapením byly výkony na sprinterských tratích v podání Zuzky Drápalové roč.2004, když si výrazně vylepšila osobní rekord na 60m na 8,19s, na 150m na 20,06s a ve skoku dalekém měl jediný platný pokus v totálně předimenzované disciplíně /50skokanek/ hodnotu 483cm. Stejnou porci disciplín měla teprve mladší žákyně Terka Myšková, když výrazně vylepšila 150m na 19,82s, 60m prolétla za 8,35s a v dálce dopadla do vzdálenosti 482cm. Závod od závodu se lepší Viktorka Úšelová, když dnes ve výšce předvedla 150cm a obsadila 5.místo, když ve finále na 100mpř. si vylepšila osobák na 16,36s. To stejné platí u Sáry Fojtíkové, když velice dobře rytmicky zvládla 200mpř. v osobním rekordu 33,28s a v dálce předvedla 432cm. Rozhodně objevem se stal mezi žáky teprve mladší žák Marek Jež, který necelý měsíc po trénink předvedl na 60m 8,25s a na 150m 19,84s, když to stejné platí o Davidovi  Grubišičovi, který 60m zaběhl za 7,92s a 150m 18,34s. Určitě se rychle lepší na 800m trati Tomáš Klement, který se blíží hranici 2:20,0 a dnes předvedl 2:22,30. Osobáky dnes vyběhl Honza Čertek, když ve finále na 100mpř. 15,00s a na 200m př. 29,50s. Mezi vrhači dnes vyházel dvě sedmá místa Matěj Sabela, když  kladivo poslal do vzdálenosti 31,97m, v disku předvedl 31,19m a v kouli mu těsně uniklo finále výkonem 11,10m a rozhodně jeho možnosti jsou mnohem delší.

Velká gratulace všem za předvedené výkony a všechny výkony najdete zde...

Mladší žákyně Terka Láchová opět závodila v německém Zwickau a vyběhla si osobák na 60m př. 10,73s, ve výšce předvedla 125cm a v oštěpu 31,59m.