Na MMaS zářily naše žákyně, když Míša Hrubá si řekla výkonem 176cm o nominaci na EYOF!!!

V Ostravě na nově zrekonstruovaném stadionu, kde opravdu vznikl nádherný svatostánek pro atletiku, pokřtilo novou dráhu nejlepší žactvo z celé Moravy a naši hráli jednu z hlavních rolích. Rozhodně nejkvalitnější výkon mistrovství společně se sprinterkou Jardy Vlčka Katkou Vávrovou, která předvedla velice kvalitní výkon na 60m 7,62s předvedla i Míša Hrubá, když s rezervou překonala světový výkon své kategorie 176cm a první dva pokusy na výšce 180cm byly velice nadějné, když tímto výkonem zaostala pouze o jeden centimetr za limitem na MS do 17let, kde vzhledem k jejímu věku stejně nemůže startovat.  Tímto výkonem si ovšem řekla výrazně o tajemnou nominaci na „Evropskou olympiádu mládeže“ /EYOF/ a teď již jen záleží na rozhodnutí šéftrenéra mládeže, jestli zařadí Míšu do nominace, když předvedla již 8x!!!! výkon přes 170cm, ale na tento závod neplatí žádná pravidla a limity. Míša nastoupila i na další discipliny, když ve skoku dalekém měla velkou smůlu a po platném pokusu 527cm následovaly tři velice dlouhé přešlapy a celkově tento výkon stačil na 4.místo, když zaklekla do bloků na 150m a v protivětru -3,6m/s předvedla kvalitních 19,58s a obsadila 2.místo, když svoji sbírku rozšířila o zlato ve štafetě 4x60m. Další výraznou sběratelkou medailí a kvalitních výkonů je Jana Novotná, která tentokrát zvolila dvě překážkářské tratě a tak první zlatou vyběhla zcela jasně na 100mpř. v kvalitním čase 14,84s v protivětru -0,9s a poprvé se postavila Jana na trať 200mpř. a hned z toho byl vynikající čas 30,14s  i s velkou kolizí s překážkou, když jen tak tak vše ustála a doběhla jasně na prvním místě a zcela jistě bez kolize by stlačila čas výrazně pod 30s. Poslední individuální disciplínou byl skok daleký a tady Jana přidala za výkon 545cm třetí zlatou medaili a čtvrté zlato si pověsila na krk za štafetu 4x60m a touto sbírkou se stala nejúspěšnější atletkou šampionátu. Další kdo si odvážel celou medailovou kolekci byla Ivča Reicheltová, která společně s Janou zaklekla do bloků na 100mpř. a časem 15,66s obsadila 2.místo, když ve skoku dalekém předvedla velice dlouhé přešlapy a tak nejdelší platný pokus měřil 537cm a znamenal v nabité soutěži třetí místo. Zlato zcela nečekaně vybojovala jako nejútlejší vrhačka v koulařském sektoru, když poprvé v životě překonala hranici 12m o 9cm   a druhou zlatou obdržela jako členka štafety 4x60m. Vynikající výkon předvedla po včerejším velice náročném závodě na horských kolech na trati 1500m  Adélka Šafářová, když předvedla velice taktický běh a v novém osobním rekordu 4:55,97 nedala nikomu šanci. Po delší tréninkové pauze se dařilo Kristýně Klossové, když vybojovala ve vrhu koulí výkonem 10,47m stříbrnou medaili a stejný kov přidala i v hodu diskem za osobní rekord 28,48m. V mimořádně silném výškařském závodě si vyskákala bronz Eliška Buchlovská, když překonala laťku ve výšce 163cm a jen velice lehce shodila 165cm.  Členka zlaté štafety na 4x60m Katka Božková přidala za čas 8,21s na trati 60m bronzovou medaili. Kluci sice neměli takovou žeň jako holky, ale přesto předvedli velice kvalitní výkony, když nejkvalitnější výkony zaznamenal Pavel Minařík, když vybojoval ve velmi silné konkurenci dvě bronzové medaile a to na 60m, kde v rozběhu předvedl výborných 7,44s a na 150m si vylepšil výrazně osobák až 17,54s a byl členem zlaté štafety na 4x60m. Nečekaně se dařilo našim vrhačům, když v hodu oštěpem obsadili první dvě místa a za výkon 46,34m vybojoval titul Patrik Pernica a hned za ním  skončil výrazným zlepšením osobáku až na 45,73m Pavel Strýček a to ještě nemůže házet rekonvalescent a loňský mistr ČR Jirka Kučera, který si stále léčí zraněné rameno a tak absolvoval skok daleký s výborným výkonem 602cm, což stačilo až na 4.místo a ve skoku vysokém překonal 170cm, když byl členem zlaté štafety na 4x60m. V hodu diskem jsme obsadili stříbrnou příčku zásluhou Patrika Pernici, který poslal své náčiní do vzdálenosti 36,69m a hned za ním skončil na třetím místě výkonem 33,54m Mirek Starčevič. Ve velmi kvalitní dálkařské soutěži obsadil bronzovou příčku Lukáš Kračmar za výkon 604cm. Rozhodně bylo k vidění ještě několik pěkných osobních rekordů, ale hlavně nás velmi mile potěšilo, jak se ve startovním poli prosazovaly naše mladší žákyně, když výrazně si vylepšila osobní rekord na 300m časem 44,49 Anisa Filali, když přidala ještě 557cm v dálce. Radost byla pozorovat naše benjamínky ročníky 2001 Lucku Sedláčkovou, která v nabitém startovním poli ve skoku vysokém naprosto v pohodě překonala základní výšku 139cm a jen lehce shazovala 144cm a nebo Eliška Zahradníčková, které se rvala s dívkami o tři hlavy vyššími na trati 60m a předvedla v protivětru 8,86s, když ve skoku dalekém předvedla s velkým nedošlapem 420cm.