Přebor Brna mladšího žactva roztočil kolotoč v průběžných tabulkách v ČR – výborné výkony Pogányové, Suché a mnoho dalších výborných osobních rekordů.

Na ZŠ Laštůvkova proběhl otevřený přebor Brna mladšího žactva, který byl zároveň kvalifikací na LODM a v příjemném počasí se silným poryvovým větrem byly k vidění vynikající výkony, které výrazně zamíchaly s kartami v nominaci na LODM. Nejkvalitnější byl bezesporu skok vysoký, kde hlavně v soutěži dívek jsme se nestačili divit, když bohužel si jedna z favoritek Lucka Sedláčková narazila patu a musela odstoupit během soutěže, ale naprosto neuvěřitelně ji zastoupily další dívky, když fantastický souboj svedly o vítězství Terezka Pogányová, která se vyšvihla až na 150cm a přesto tento výkon nestačil na vítězství, když laťku ve výšce o dva centimetry výše překonala vyškovská Macháňová. Již na poháru rozhlasu se vyšvihla k výbornému výkonu Nicole Hájková, která překonala 149cm a na přeboru Brna předvedla mimořádný skok na výšce 145cm. Paradoxem je, že tak kvalitní výkony jako je výkon Nicole 149cm a Lucky 148cm momentálně nestačí na nominaci na LODM, která se uzavře v neděli v Břeclavi. Výborně si vedly i další dívky, když výborně skákala Lenka Burianová, Veronika Vallová, Anisa Filali a Lucka Janštová, které všechny překonaly velice kvalitní výšku 140cm, která je na LODM stanovena jako limit na postup do finále a jenom z našeho oddílu tuto výšku překonalo 9!!! dívek. Ve skoku dalekém se porvaly o vítězství opět naše dívky, když vítězství si posledním pokusem vyskákal Terezka Pogányová, které v protivětru předvedla výkon 467cm a hned za ní skončila Anisa Filali výkonem 456cm /minimálně s 30cm nedošlapem/ a třetí místo vybojovala novým osobním rekordem 447cm Lenka Burianová. Další kvalitní výkon předvedla stylem start – cíl Lenka Suchá na trati 800m, když v boji o nominaci na LODM nedala šanci své soupeřce z Vyškova Kláře Strnadové a časem 2:33,01 si vytvořila nový osobní rekord a na stejné trati nás velice mile překvapil Ondřej Šípek, který si výrazně vylepšil osobák až na 2:34,60 a obsadil 3.místo. Anisa Filali přidala vítězství v přeboru Brna na 60m př. když sice výkonem 10,78s si vyběhla osobák, ale vítr byl nad povolenou hranici.  Kouli jsme ovládli kompletně a tak třetí zlatou pověsila mamka Terezky Pogányové mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková za výkon 9,20m , na druhém místě se umístila Eliška Zahradníčková výkonem 9,05m a třetí místo patřilo Adéle Ryndové výkonem 8,31m a kluci si rozdělili medaile v pořadí Samuel Stříž 7,42m a Jiří Holuša 7,10m. Mezi kluky byl největším sběratelem medailí Machal Auda, který zvítězil ve skoku dalekém výkonem 457cm, nad překážkami za výkon 11,23s a ve skoku vysokém výkonem 140cm vyskákal stříbro.
Celkem naše drobotina vybojovala dvacet osm medailových umístění, když 9x vystoupili na nejvyšší stupínek, 10x na druhý a 9x na třetí stupínek.

05.06. 2013, 12:14