kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Vánoční hala mladšího a staršího žactva v Ostravě

Ostravská vánoční hala viděla v pátek skvělé souboje mladších žáků a žákyň a v sobotu pak sobouje starších žáků a žákyň a náš oddíl měl v obou dnech velké zastoupení.

Prim mezi mladšími žákyněmi hrála opět Terka Slavíčková, která doběhla 2. na 60m výkonem 8.39s a na 300m skončila 4. skvělým výkonem 44,76s, výkon na úrovni osobního rekordu běžela na trati 60m Kamča Vajnrajchová 8,78s a vylepšení svého maxima zaznamenala na trati 150m, když tuto distanci zvládla za 21,89s. Její sestra Míša se skvěle poprala s překážkami, když je  běžela na dráze dlouhé 60m poprvé v životě a zvládla je za 11,92s. Ve sprintech se představila i  Niki Kříčková, která potrdila své výkony z podzimu, když zaznamenala vylepšení osobáku o 2setinky na 60m - 8,87s a 22setina na 150m - 22,23s. Osobáček na 150tce si zaběhla i Sabina Sobotková, která ji zvládla za 21,50s

Klárka Klementová soutěžila zaráz ve skoku vysokém a na šedesátce s překážkami, rozběh  nad překážkami zvládla v novém osobáčku 10,10s, pak napoprvé ve skokanském sektoru překonala 143cm a když běžela finále překážek, tak zaškobrtla o 3. překážku a pád jí vystavil stop a spoustu odřenin, ale Klárka je silná, ze všeho se rychle otřepala a jíž střádá plany na dlaší závody. Ve výšce jsme měli ještě další dvě zástupkyně a to Paťu Augustínovou a Lucku Šarafínovou. V rozskakování to vypadalo  velmi dobře, když holky na laťku výborně nabíhaly a vše skákaly s velkou rezevrvou. Bohužel Lucce vystavila stop výška 138cm a Pati 143cm. Nicméně je jen otázkou času kdy se holky chytnou a osobáčky na sebe nedají dlouho čekat. Ve skoku dalekém se nejlépe předvedla Domča Salčáková, která dolétla do vzdálenosti 443cm.

Na nejdešlí trati, 800m, se předsatvila Kristýna Ježková, která ji zvládla za 2:51,46.

Ve vrhu koulí se představila nejlépe Stela Holasová, která překonala o 10cm 9ti metrovou hranici. Sabina Sobotková ke svým sprintům přidala i 8,37cm ve vrhu 2kg náčiním a Toňa Bočková překonala 8 merů o 24cm.

V tomto závodě se předsatvily i naše nové naděje, které sbíraly zkušenosti a všechny vypadaly vejmi nadějně, jak Marťa Šroubková, tak Hanka Kramlová, Anděla Zahradníková i Nikča Durecová a podle jejich přístupu k závodům a tréninku je jasné, že holky půjdou výkonostně rychle nahoru.

Spoustu umístění na stupních vítězů vybojovali naši mladší žáci, když Radim Mlečka zvítězil ve skoku vysokém za 163cm a přidal 4.místo na 150m. Třetí místo na 60m vyběhl Seba Raus v osobním rekordu 8,07s a na 300m doběhl 2. ve výrazném osobáku 41,76s. Těsně za Sebastianem doběhl na třístovce Jenda Ondráček, který ji zvládnul za 42,04s, na 60m překážek si výrazně vylepšil osobní rekord až na 9,76s a skončil 2. a ještě přidal 8,17s a čtvrté místo na 60m.

Výsledky k nalezení zde...

Mezi staršími žáky a žákyněni nejvýraznější úspěch zaznamenal nováček mezi atlety Martin Vencbauer, který zvítězil na 60m časem 7,36s a na 300m zaběhl 36,69s, což je nejlepší halový výkon v republice!!! Matěje Beneše trápí bolesti zad a tak startoval pouze na trati 60m a zaběhl čas těsně za osobákem 7,51s. František Faltýnek vybojoval 3.místo na 60m novým osobákem 7,44s a zvítězil na 150m také novým osobákem 18,11s. Nejmladším starším žákem byl dnes na startu Marek Celfr, který zvládnul 60m za 7,96s a 150m za 18,61s a jak bylo na Markovi vidět, tak s každým dalším závodem bude tyto časy srážet dolů.

U starších žákyň nejvíce překvapila Adélka Neužilová, která při svém prvním startu zvládla 60m za 8,48s, když doběhla čtvrtá a 150m proběhla za 20,79s. Naopak smolný den si vybrala Andrea Letochová jak na překážkách, tak na 60m i v kouli, ale ono se vše při dalších startech zase napraví. Stejně tak své výkony budou vylepšovat i vrhačky Nelča Blažková a Lucka Pařízková, pro které to byl spíš první trénink vrhů. Adélka Pohlová po týdení nemoci zvládla 800m za 2:36,83. Výkony na úrovni svých osobáčků běžěla Táňa Saviola a Terka Vyplašilová, když první jmenovaná zvládla 60m za 8,69s a 150m za 20,96s a druhá běžela 60m za 8,78s a 150m za 21,72s.