Mistrovství Moravy a Slezska družstev v podání hochů.

V nedělním Mistrovství Moravy a Slezska skončili naši mladší žáci mezi nejlepšími osmi družstvy z Moravy na skvělém 5. místě.

Až do poslední chvíle se naši kluci rvali o pozice na 3.-6. místě, a po šatfetách, kde bohužel přišla diskvalifikace naší "A" štafety za přeběhnutí území a sražení našeho nejmladšího závodníka Ondry Sojáka z "B" štafety závodníkem z Poruby jsme skončili na 5.místě.

Nejvíce bodů pro družstvo, 18, přinesl Matěj Netopilík, naše nová posila, se skvěle představil v kouli, kde vrhnul 3kg těžké náčiní do vzdálenosti 10,40m a skončil 4. a v hodu kriketovým míčkem potvrdil svůj výkon z minulého kola a zvítezil za vzdálenost 71.94m. Za ním s 13 body skončil Radim Mlečka, který ve výšce zvítezil výkonem 160cm a 2 bodíky přidal ve vrhu koulí a ještě vydřel 1 bod na 60m. 10 bodů získal Kuba Kopeček, který bodoval 6 body za 5.místo v hodu krikeťákem výkonem 63,30 a 4 body vybojoval za 135cm ve skoku vysokém.

Skvělou sprinterskou formu měl Jenda Odnráček, který si vylepšil osobák na trati 60m překážek k hodnotě 10,20s a na gtrati 300m doběhl na 3.místě kvalitním výkonem 43,30s. Stejně kvalitní formu měl Sebastian Raus když 60m zvládnul na hranici osobáku časem 8,17s a na 150m si osobák vylepšil k hodnotě 19,81s. 7 bodů v hodu krikeťákem vybojoval Tomáš Říčný který hodil míček do vzdálenosti 64,57m. Poslední bodíky přidal družstvu Kryštof Kurečka, který si velšil osobáček na 60m překážek na 10,14s a 300m zvládnul za 47,03s.

Členy našeho týmu byli ještě Filip Jahn, který na svých prvních závodech startoval na 60m a 150m, Ondra Šlapanský běžel 60m a házel krikeťákem, Honza Čertek, který se představil v dálce a na 150m. Naši vrtvalci Lukáš Bambuch a Jan Tahal běželi 800m a Honza ještě házel míčkem, Radim Šváb, který ukazuje svůj talent ve skoku vysokém a na běžeckých tratích, zde 1500m, Ondra Soják, náš nejmladší člen ve skoku dalekém a Kuba Urbánek, který absolvoval vrh koulí a 60m překážek.

Určitě zde musím ještě zmínit kluky, kteří zde startovat nemohli ale přispěli k postupu našeho drusžtva do tohoto finále, tím byli Dominik Čarváš, Daniel Fabikovič, Jáchym Cink, Callum Williams, David Kovář, Kluci Konigovi, Jonáš Bělocký, Jan Stehlík, Šimon Stejskal a spousta dalších mladších klluků.

Celkem naši kluci vybojovali 70,5 bodu. Všem gratulujeme k výkonům a těšíme se, že se všichni spolu opět potkáme už v neděli na námi pořádaném Bystrském krosu.