Třetí kolo mladšího žactva v Blansku s velkou absencí, ale s kvalitními výkony.

V Blansku se uskutečnilo třetí kolo družstev mladšího žactva a naše družstva obhájila druhá místa ve velmi oslabené sestavě hlavně z důvodu školních výletů. Družstvu žákyň scházelo pět opor, které by zcela jistě získaly pro družstvo minimálně padesát bodů. Nicméně byly k vidění kvalitní výkony a tak rozhodně ve výškařském sektoru se doslova před očima lepší Patricie Augustinová, která zvítězila v novém osobním rekordu 142cm a obsadila druhé místo na 60mpř. výkonem 11,26s. Před třemi týdny objevil Honza Pokorný na poháru rozhlasu mimořádný talent pro skok vysoký a hned mne telefonicky informoval o Lucii Šarafínové, že takový somatotym jsem ještě neviděl. Hned druhý den se objevila Lucka na tréninku a vše předčilo mé očekávání, když opravdu přišla typická výškařka a po několika trénincích hlavně zaujala i psychickou odolností. Bez jakékoli sportovní přípravy překonala 132cm a po třech týdnech již v Blansku zdolala s velkou rezervou 139cm a zcela jistě se bude zlepšovat. Další talentíček se rodí na běžeckém oválu v podání Terezky Slavíčkové /roč.2004/, která na trati 300m předvedla neskutečnou bojovnost a doběhla na druhém místě výkonem 45,96s. Rozhodně celé družstvo zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a předvedené výkony a průběžné druhé místo již zajistilo našim družstvům postup na přebor Jihomoravského kraje.

03.06. 2016, 06:29