Závěrečný zpravodaj družstev staršího žactva

V neděli proběhlo ve Vyškově 3. kolo soutěže družstev starších žáků, ve kterém jsme v počtu 7 hochů získali čtvrté místo.

Dvě vítězství zaznamenal Matěj Beneš a to na obou překážkových tratích na kratších zaběhl čas 14,09s a na delších, které běžel poprvé v životě, proběhl cílem v čase 27,43s což je 3. místo v průběžných tabulkách! Vítězství na trati 60m získal František Faltýnek. V rozběhu zvládl vylepšit svůj osobní rekord na hodnotu 7.53s a ve finále po nezdařeném startu zvládl 7,60s. Poprvé pak Franta nastoupil na trať 300m a po volnějším začátku proběhl cílovou páskou v kvalitním čase 40,58s. 17 bodů získal ve třech disciplínách Dominik Vodička. 3. místo v kouli za nový osobák 10,54m, v dálce, také v osobáku za 5.29m skončil 4. a 9 místo vybojoval v hodu oštěpem za výkon 29.76m. 14 bodů získal Daniel Zvolský, který vylepšoval osobák v kouli až k hodnotě 12.88m, což znamenalo 2. místo a v oštěpu skončil 6. výkonem 33.09m. 3. místo v oštěpu za kvalitních 44.56m vybojoval Sebastian Wilk. 7 bodů vybojoval Adam Kriegel, nejmladší člen družstva, na obou překážkových tratích, na 100m s překážkami doběhl 6. a ukázal nám, že je v něm velký potenciál právě na tuto trať a ještě přidal 9. místo na trati 200m překážek. 4,5bodů vyskákal ve výškařském sektoru Karel Brabec, který si vyrovnal osobní rekord. Poslední disciplínou byly štafety na 4x60m, ve kterých naše štafeta ve složení Brabec, Faltýnek, Beneš a Zvolský zvítězila kvalitním časem 30,22s.

Po třech kolech tak naši hoši skončili těsně za postupem, když postupují první 3 družstva do semifinále České republiky a my jsme v prvním kole vybojovali 7. místo, ve druhém kole 4. místo a nyní jsme byli také čtvrtí.

Klukům gratuluji k novým osobním rekordům, a jelikož pro nás teď skončila sezóna družstev, musíme se soustředit na soutěže jednotlivců, kde máme velké ambice na úspěch. A také je na čase začít střádat plány na další sezónu družstev, ve které by jsme tento výpadek měli napravit a postoupit minimálně do semifinále ČR družstev.

JP

Do Vyškova odjelo družstvo dívek v nejsilnější možné sestavě a bylo to opravdu poznat. Celkově jsme jako družstvo obsadili 2. místo (154,5b) se ztrátou 0,5 bodu na první příčku. Stačilo lépe sestavit disciplíny a mohli jsme celé kolo s přehledem vyhrát. Nicméně se už o nic nejednalo a tak závodnice startovaly v disciplínách, ve kterých chtěly. I přes to, že jsme v tomto kole zaznamenali výborné umístění, soutěž družstev pro nás končí, protože předchozí dvě kola dopadla o poznání hůř. Je škoda, že se takto silná sestava nemohla scházet už od začátku. Atletika je sice individuální sport, ale projevit trochu týmového ducha by nebylo na škodu. Děvčata tím přišla o možnost postoupit na mistrovství Moravy a Slezska, a dále potom na mistrovství Čr, kde mohla bojovat, troufnu si říct, i o zlato.

Nejvíce bodů nasbírala Lucka Sedláčková. Dohromady 20 a to za vítězství v dálce (5,07m) a druhým místem v disku (29,02m). Magda Noštinská nashromáždila 19 bodů za 4. místo na krátkých (17,23s) a 3. místo na dlouhých (33,57s) překážkách a ještě za 7. místo v dálce (4,77m). Naše nejmladší závodnice Pavla Štoudková doběhla první na 1500m za (4:59,75) a na třístovce s časem 43,05s obsadila 4. místo. Celkově tedy 18 bodů. Dominika Miková připsala družstvu 15,5 bodů a to za 3. místo na 60m (8,17s), 3 body za 150m (20,63) a 4,5bodu za třístovku s časem 44,79s. Veronika Vallová byla třetí v dálce (4,98m) a 4. v oštěpu (30,72m), celkově tedy 15 bodů. Eliška Zahradníčková získala 11 bodů za 4,65m v dálce a 2. místo v kouli 11,38m. Mohla však nasbírat ještě více bodů, nebýt dvakrát ulitého startu v běhu na 100m př. Klára Krejčiříková skočila do výšky 163cm, čímž získala 2. místo a 9 bodů. Další bod připsala ještě v dálce za 4,58m. Klára Havlíčková bodovala v dálce výkonem 4,85m a v kouli 8,45m, v součtu tedy 9 bodů. 8 bodů za 3. místo vyběhla Adéla Pohlová na 800m v čase 2:30,26. V součtu 7 bodů za disk (16,86m) a oštěp (27,16m) získala Andrea Letochová. Ve stejných disciplínách bodovala i Lucka Pařízková. Disk 21,07m, oštěp 19,64m a celkově 5 bodů. Po jednom bodu pak přidaly ještě Šárka Odstrčilová, Tatiana Saviola a Lenka Podstránská. Na závěr bodovaly i obě štafety. „A“ štafeta, ve složení Salčáková, Saviola, Sedláčková, Vallová, doběhla v čase 32,37s, obsadila 3. příčku a získala tak 8 bodů. „B“ štafeta, Krejčiříková, Podstranská, Pohlová, Štoudková, zapsala 6 bodů za 33,24s.

Nezbývá než pogratulovat děvčatům k dosaženým výkonům. Poděkovat za reprezentaci oddílu. A popřát hodně štěstí v nadcházejících mistrovských soutěžích jednotlivců.