2.kolo soutěže družstev dorostu a juniorů v Břeclavi

V Břeclavi proběhlo v sobotu druhé kolo soutěže dorostenců a juniorů a našim se dařilo, když k vidění byla spousta nových osobních rekordů.

Vezmeme to od nejstarších - Miroslav Nykl dva osobáčky na 110m př. za 15,44s a 400m překážek za 60,83. Smolný závod si vybral Vojta Jahoda, který na trati 110m překážek na 5. překážce špatně došlápl a s bolavým kotníkem z povinnosti doběhl a ve skoku vysokém alespoň založil, aby pro družstvo urval další bod.

Aneta Kovářová přechází ze čtyřstovky na osmistovku a první ostrý závod znamenal vylepšení osobáčku na 2:29,90s.

V dorostu předvedl Eliáš Urban ve skoku dalekém pěkné pokusy ovšem vždy s malým přešlapem a tak nejdelší měřený pokus měl hodnotu 622cm, navíc ještě přidal slušných 22,97 na trati 200m a celkové 3. místo. Na stejné trati v novém venkovním osobáku 23,14 doběhl Luděk Matoušek a bylo z toho 6. místo a navíc běžel velmi kvalitně 400m v čase 52,01s a vybojoval 3. místo. Na krátkých překážkách vylepšil své maximum Tomáš Mezlík, to má teď  hodnotu 15,45s. Na start nejdelšího běhu dne, tedy 3000m se postavil Gabriel Štěpánek a doběhl také v novém osobáku 9:35,07 a Adam Jelínek, který letos hledá vhodnou trať, tuto zvládl za 10:41,87. Na všechny tři skokanské disciplíny se postavil do sektorů Filip Slouka. Ve výšce se mu moc nedařilo když zdola pouze 177cm, ale vše napravil novým osobákem v skoku dalekém 624cm a v trojskoku 12,94m.

A dorostenkám se také dařilo překonávat svá maxima, když v dálce Johana Mičánková zdolala 491cm a ještě přidala 13,19s na 100m. V dálce se překonala Petra Fritschová, která zvládla 462cm a v trojskoku také posunula svůj osobák až na hodnotu 10,55m. Na trati 1500m se zlepšila Míša Kieselová na čas 5:14,38. Na sprinterských distancích zvládla Natka Hianiková 100m za 13,51s, 200m za 28,52s a ještě přidala 24,29 v oštěpu. 100m běžela i Lucka Hošková za 13,82s a oštěp hodila do vzdálenosti 31,72m. Do vrhačských sektorů se postavily Kikina Klossová a Barča Hudcová, v kouli zvládla Kiki překonat 11,14m a Bára 8,61m, v oštěpu Kiki 34,69m a Bára 24,83m a nakonec v diskařském sektoru zvládla Kikča hodit disk do vzdálenosti 29,05m.

Všem gratulujeme k novým osobáčkům. V sobotu 28.5.2016 nás čeká testovací závod na II. lize mužů a žen v Uherském Hradišti a za další týden, 5.6.2016 pak předvrchol letní části sezóny a to Mistrovství Moravy a Slezska.