Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Brněnská laťka Alfa Helicopter pro Míšu Hrubou a Jardu Bábu.

Jubilejní 20. ročník Brněnské laťky Alfa Helicopter  je již minulostí a v nákupním centru Olympia proběhl večer plný kvalitních skoků, tanečního a hudebního vystoupení a diváci měli možnost vzhlédnout nejlepší atlety Jihomoravského kraje za rok 2014.  Od 16.30 hod, se rozpoutaly souboje v národním závodě žen a v této  soutěži  potvrdila roli favoritky domácí Míša Hrubá, když v kvalitním souboji s druhou ženou průběžných evropských tabulek ve víceboji  Eliškou Klučinovou svedla velký souboj o vítězství¨, když  vše se rozhodlo ne výšce 185cm, kde Míša předvedla výborný skok a překonala tuto výška na první pokus, když Eliška Klučinová potřebovala na této výšce tři pokusy. Další postupná výška po domluvě obou závodnic byla hranice nového českého dorosteneckého rekordu 190cm a Míša během jednoho týdne atakovala třikrát hranici světové extratřídy, když pouze dva dny před Brněnskou laťkou pokořila v Třinci český dorostenecký rekord výkonem 189cm a v nákupním centru Olympia jen velice lehce obě závodnice shazovaly 190cm. Velmi dobrou formu předvedla i tréninková kolegyně Míši Eliška Buchlovská, když předvedla  kvalitních 177cm a obsadila celkové 3.místo a před HMČR je v dobré formě.
Mezi muži sice startovní pole prořídlo díky zraněním a nemocem, ale přesto na startu nechyběly největší hvězdy a to Jaroslav Bába a šestý z ME Tihomír Ivanov.  Tito dva nakonec svedli souboj o celkové vítězství, když Jarda prokázal dobrou formu a přenesl se přes výšku 225cm a tímto výkonem si zajistil vítězství na jubilejním 20.ročníku Brněnské laťky Alfa Helicopter, když na druhém místě skončil bulharský reprezentant Ivanov, který skákal do výška 222cm bez jediné opravy a stop mu vystavila výška 225cm a stejný výkon předvedl na třetím místě japonský reprezentant Hiromi Takahari . Pro domácí fanoušky byl rozhodně dobrou vizitkou výkon Martina Heindla, který skončil těsně pod stupni vítězů, když překonal kvalitních 218cm a pouze lehce shazoval hranici limitu na HME v Praze 222cm. Martin se již dvakrát v halové sezóně pokoušel splnit limit na HME a jsem přesvědčen, že buď v sobotu ve Vídni  a nebo na HMČR v Praze tento výkon padne a Martin bude společně s Míšou hájit barvy našeho oddílu na HME.
V dopoledních hodinách proběhly soutěže žactva a našim nejmladším se dařilo, když v kategorii starších žáků předvedl osobní rekord 176cm Eliáš Urban a obsadil druhé místo.
Mezi  mladšími žákyněmi potvrdily roli favoritek Klárka Krejčiříková, které zvítězila výkonem 155cm a na druhém místě skončila Adéla Minaříková výkonem 152cm. Mezi staršími žákyněmi  se umístila na druhém místě Veronika Vallová výkonem 157cm a těsně pod stupni vítězů skončila Lucka Sedláčková výkonem 146cm. Výborné výkony zaznamenali naši dorostenci v soutěži mužů B, když výrazně si vylepšil osobní rekord Vilém Stráský, který se vylepšil až na 189cm a za ním se vytáhl i Filip Slouka, který si vylepšil osobák až na 184cm a stejný výkon předvedl náš nejlepší oštěpař ČR Jirka Kučera. V juniorech se před HMČR blýskl i junior Martin Šípek, který překonal výšku 192cm a obsadil druhé místo.
Velká gratulace našim za předvedené výkony a umístění.