Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Halové Mistrovství Moravy a Slezska

V sobotu proběhlo Halové Mistrovství Moravy a Slezska v Bratislavě a našim se hodně dařilo.

Po čtrnáctidením lečení se na start 60m postavil Tomáš Bárta a zvítězil v rozběhu za 7,13s a ve finále tento čas ještě vylepšil na 7,06s a odvezl si tak zlatou medaili. V kategorii Juniorů se představil na 60m překážek Mirek Nykl a vyběhl 4. místo, když rozběh zvládnul za 8,87s a finále za 8,92s. V kategorii Juniorek se Aneta Kovářová nepředstavila ve své nej disciplíně 400m, ale na tratích kratších - 60m zvládla za 8,64s a 200m za 27,96s. V kategorii dorostu se na 60m ukázal Martin Vican, který má letos velmi stabilní formu a opět běžel 7,57s. Na trati 3000m si výrazně vylepšil osobák Gabriel Štěpánek, který běžel pod 10minut - přesně 9:53,85 a tento výkon znamenal 5. místo. S velkou nervozitou se zatím potýká Lucka Hošková a tak na 60m zaostala za svým osobákem o 3 setiny, běžela 8,75s, a 1. test na na 200m znamenal výkon 30,16s. V trojskoku si vylepšila osobáček Petra Fritschová na 9,73m. V trojskoku vylovil bronzovou medaili Vojtěch Jahoda v letošním maximu 12,36m.

V kategorii žactva jsem zažili medailové žně, když 2 zlata a jedno stříbro vybojoval Eliáš Urban, který v dálce zdolal 6,31m a na 300m běžel start cíl za 38,81s, stříbro pak zaznamenal na trati 60m osobákem 7,36s, na paty mu celou dobu šlapal Luděk Matoušek, který se na 60m blýsknul osobákem 7,44 a vyběhl si tak bronz, na 300m doběhl 2 za 39,01s a druhý byl i na 150m za 18,07s. Na třístovce se představil ještě Miša Auda, ketrý po douhé nemoci předvedl kvalitních 41,50 a na 60m 8,00s. Další stříbrné medaile získal Tomáš Mezlík na 60m překážek - v rozběhu 8,71s a ve finále 8,76s a ve skoku vysokém za 165cm. Na překážkách se představil i Matěj Beneš, který je zvládl za 9,69s v rozběhu a 9,90s ve finále. Ve výšce sekundoval Tomášovi Martin Slavíček, který předváděl vydařené skoky a výkonem 155cm si vyrovnal osobák a skončil na 4. místě. Nové osobáčky si na 60m vyběhaly naše nové žabky Johča Mičánková 8,60s a Lucka Havlásková 8,63s

K výkonům a medailím gratuluji, věřím že vás tyto výsledky nakoply k dalším tréninkům, přípravě na MČR nebo směrem k letní části sezóny.