Ve čtvrtek proběhla výroční schůze oddílu JAC a BYAC Brno.

Tradičně ve školní jídelně na ZŠ Horníkova proběhla výroční schůze oddílů JAC a BYAC Brno a ohodnocení nejlepších sportovců agentury Čiba sport athletic, s.r.o. Opět zaplněná jídelna byla svědkem zhodnocení uplynulé sezóny 2014 na všech stupních družstev a jednotlivců, kde naše oddíly v letošním roce výrazně vstoupily na mezinárodní scénu a v soutěžích družstev jsme udrželi vysoký standard, když na MČR žactva jsme obsadili v obou kategoriích výborné 6.místo, které vybojovalo i družstvo dorostenců. V kategorii mladšího žactva na nejvyšší možné soutěži MMaS této kategorie obsadily mladší žákyně bronzovou příčku a mladší žáci šestou příčku. Mezi jednotlivci kraluje druhé místo z MS do 19let, první místo na evropské kvalifikaci v Baku na světovou olympiádu mládeže, třetí místo na světové olympiádě mládeže v Číně, 6.místo na ME družstev seniorů a pět titulů mistryň ČR v podání Míši Hrubé. Dále účast na MS do 19let a evropské olympijské kvalifikaci v Baku Elišky Buchlovské a 11.místo ve finále na evropské olympijské kvalifikaci v Baku Ivy Reicheltové. V letošním roce jsme měli na reprezentačních startech neuvěřitelných osm!!! našich členů. Na MČR jednotlivců jsme vybojovali vynikajících dvacet pět medailových umístění, když z toho bylo jedenáct titulů MČR.
Dále byly odměněni nejlepší žáci a žákyně jednotlivých škol na kterých provozujeme sportovní přípravu a trenéři vybrali podle tréninkové, závodní morálky a výsledků tyto jména:
ZŠ Laštůvkova – Kristýna Ježková a Jakub Urbánek
ZŠ Horníkova – Klára Klementová a Michal Novák
ZŠ Pavlovská – Linda Orlová a Vojtěch Krupa

Dále byli vyhodnoceni nejlepší atleti a atletky jednotlivých kategorií agentury Čiba sport athletic, s.r.o.
mladší žactvo – Tereza Pogányová, Klára Krejčiříková, Veronika Vallová – Daniel Zvolský, Martin Slavíček, Matěj Beneš
Starší žactvo – Jana Novotná, Edita Sklenská, Kristýna Klossová – Vilém Stráský, Eliáš Urban, Luděk Matoušek
Kategorie dospělých – Michaela Hrubá, Eliška Buchlovská, Iva Reicheltová – Martin Heindl, Jiří Kučera, Michal Tišnovský
Objev roku – Adéla Minaříková a Sebastian Raus

Na závěr jsme představili plány na sezónu 2015 a rozhodně uvedené cíle na základě letošních výsledků jsou hodně náročné, když již v hale by se měli představit na HME v Praze Míša Hrubá, která již v letošním roce překonala účastnický limit 188cm a Martin Heindl, který musí zdolat laťku ve výšce 222cm. Letní sezóna bude mít jasný vrchol na MS do 17let v columbijském Cali, kde Míša Hrubá má jasný cíl a to vybojovat medailové umístění a Eliška Buchlovská by nemusela chybět ve finále výškařské soutěže. Velkou šanci a nejen na start na tomto MS má Iva Reicheltová, která se v přípravě  v letošním roce výrazněji zaměřuje na svoji novou disciplinu trojskok a začala výrazně komplexně přistupovat k celkové přípravě, a tak předpokládám  zlepšení osobního rekordu a splnění limitu na MS. V závěru sezóny se výrazně zlepšil v oštěpu Jirka Kučera a jeho příprava probíhá v neskutečném kvapíku, když předpokládám překonání limitu na MS do 17let. V případě, že by někomu těsně unikl limit na MS, tak je poměrně velká jistota startu na evropské olympiádě mládeže v Tbilisi. Rozhodně velkou šanci na start na MS žen v čínském Pekingu má Míša Hrubá a tím si osahat atmosféru velkého závodu před závěrečnou přípravou na OH v Riju, která by neměla chybět opětovně na ME družstev seniorů. Rozhodně výše uvedený výčet individuálních plánů na rok 2015 je neskutečně vysoko postavený a samozřejmě bude cílem udržet vysoký počet startujících na MČR všech kategorií a uspět v soutěžích družstev mládeže.

29.11. 2014, 12:22