Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Sprinterské a běžecké testy v Bratislavě

V pondělí se vyadala skupina sprinterů a běžců na halové utkání českých a slovenských sportovních gymnázií. Pro většinu závodníků byl tento start první v letošní halové szóně. Na 60m ukázal stabilní formu Tomáš Halouzka, který zaběhl 7,66s a v extrémně rychlém rozběhu na 300m přepálil začátek a i tak dokázal trať překonat v čase 40,83s. Na 60 metrové trati se ještě představili Jiři Kučera (7,82s), Dominik Krejčíř (8,21s - nový osobní rekord) a Tomáš Mezlík, který poprvé v životě ulil a tak byl vykázán z prostoru startu. Všichni 3 si pak ještě vyzkoušeli i trať na 300m a skok daleký. A Jirka Kučera bude jistě platným členem štafety 3x300m na MČR, když tuto trať proběhl za 40,85s a v dálce kde kluci němeli čas se pořádně rozskákat skočil 545cm, Dominik Krejčíř si vytvořil další osobní rekord 44,78s a do dálky přidal 477cm a Tomáš Mezlík běžel 300m za 48,74s a do dálky skočil 430cm. Problémy po zranění kotníku trápí Ondřeje Krču a Rebecu Slívovou trápí potíže s kolenem, která nemůže trénovat dle představ svých i trenéra, a tak oba mají ještě velké výkonostní rezervy. Posledním do party byla Lucka Mikušová, která na trati 800m předvedla opatrný výkon 2:38.76 a tak útok na limit na MČR se zatím nekonal.

29.01. 2013, 17:19