Přebor Jihomoravského kraje družstev mladšího žactva - AKTUALIZOVÁNO

Ve středu 17.9.odjeli naši nejmladší členové do Vyškova bojovat o postup na Mistrovství Moravy a Slezska, což je pro kategorii mladšího žactva nejvyšší soutěž. Postup měly zajištěny první dvě družstva a předpokládala jsem, že o postup se poperou čtyři družstva. Něco nám opět nevyšlo dle představ, v některých disciplínách si holky udělaly osobáčky, ale většinou byly výkony výborné, navíc přístup všech dívek – naprosto profesionální. Zato o organizaci se toto říct nedá… Tahounkou družstva byla Terezka Pogányová, která nasbírala 26 bodů, velice vyrovnané výkony předváděla Veronika Vallová /osobák v kriketu 49,95m/a získala pro družstvo 23 bodů, po nevydařeném EKAG-u se pěknými výkony blýskla Eliška Zahradníčková s 22 body a to stejné platí i o Lucce Sedláčkové, která dnes působila velice klidně a soustředěně, což se projevilo i na výkonech a s 19 body byla čtvrtou nejlépe bodující závodníci. Velkou radost jsem měla z nejmladších žabek – Terezky Slavíčkové a  Klárky Klementové, které zazávodily naprosto zodpovědně a rozhodně se mezi staršími holkami neztratily. Jelikož nebyly zveřejňovány žádné průběžné výsledky, tak nikdo netušil, jaké je průběžné pořadí družstev…, a tak pořadí na stupních vítězů bylo velkou neznámou. Výsledky dívek se vyhlašovaly dvakrát na stadionu, když naše dívky byly vyhlášeny jako vítězky, ale….. Po návratu domů jsem dostala od pořadatelů zprávu, že byly chybně zpracovány výsledky z kriketu a tak třetí a snad už finální výsledek je ten, že Břeclav předstihla JAC Brno o pouhopouhý bodík… No.., nad pořadím v kriketu sestavené rozhodčími jsem nevěřícně kroutila hlavou i já, když jasně druhá Verča Vallová se ocitla na 5.místě a bylo mi sděleno, že se snad házelo finále a výsledky se počítají pouze ze tří finálových hodů…ufff….a korunku tomu dali při přepisování výsledků, když do počítače se dostaly pro změnu jen výkony ze tří prvních hodů a finále jako kdyby nebylo…. Takže se mým holkám omlouvám, jsme druhé, ale nic to nemění na tom, že postupujeme….SNAD a tak 5.10. pojedeme bojovat o co nejlepší umístění do Břeclavi. Moc děkuji všem holkám a  gratuluji ke krásnému 2.místu, aspoň vám kluci nebudou závidět ten zlatý pohár.   AN

A dařilo se i klukům, když bez nemocného Matěje Beneše dokázali kluci vybojovat postup z druhého místa!

Nejvíce bodujícím závodníkem se stal Martin Slavíček, který dokázal zvítězit na 60m překážek v novém osobáku 10,05s a v dálce za 484cm a ještě přidal 2. místo ve vrhu koulí za 11.91m! 23 bodů za 3. místa v kriketu a kouli (osobák 10,43m) a jedno čtvrté v dálce vybojoval Dominik Vodička. Třetím nejúspěšnějším atletem byl Dan Zvolský, když nasbíral 22 bodů za vítězství na 60m v novém osobním rekordu 7,99s, druhé místo na 300m a 9. místo v kriketu. Pěkným překvapením byly výkony nováčka v družstvu Honzy Trnečky, když 60m proběhl za 8,56s, 150m za 21,27 a v dálce 447cm a nasbíral pro tým 18 bodů. Důležíté druhé místo vybojoval ve skoku vysokém Honza Unger, když překonal 140cm, v sektoru mu ještě sekundoval Karel Brabec výkonem 135cm a Adam Kriegel 130cm. Pěnkným výkonem se blýsknul i Víťa Maruška na 60m překážek (11,53s).

Již teď si poznačte do svého kalendáře datum 5.10.2014, kdy se společně vydáme bojovat na finále Mistrovství Moravy a Slezska do Břeclavi. Držte se fit, trénujte, ať i na závěr sezóny jsou vidět krásné výkony a nové osobáčky.