MMaS – víceboje – Třinec

V sobotu 7.6.2014 vyrazila čtyřčlenná skupinka Aleny Nezdařilové na mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích. Byla to jejich taková vážnější vícebojařská premiéra, tak jsem byla sama zvědavá, jak se s tím holky poperou. První disciplínu 60m přek.zvládla nejlépe Magda Noštinská za 10,85s, ale ani ostatní holky nezklamaly a zaběhly velmi dobré časy. Ve druhé disciplíně – míčku byla z naší čtveřice nejlepší Veronika Vallová, která z celého startovního pole /58 závodnic!!!!/ obsadila 4.místo za výkon 45,32m a připsala si velmi cenné body. Trať 60m zaběhla dle očekávání nejlépe Eliška Zahradníčková – 8,76s, která se celý víceboj potýkala s bolestmi paty, ale bojovala statečně. Předposlední disciplínou 5-boje byla dálka, kde stejně jak v míčku byla Verča celkově 4.za krásný výkon 451cm. No a pak přišla naše obrovská slabina, neboť bohužel ani jedna z dívek neumí běžet 800m pod 3 minuty a tak tato disciplína nás v celkovém pořadí hodně srazila. Nejlépe tuto trať zvládla Lucka Sedláčková, která pro změnu bojovala s alergií a měla potíže s dýcháním, ale čas 3:05,56 je jejím osobáčkem. Takže v celkovém součtu se přes 2000 bodů dostala pouze Veronika Vallová /2092 a 15.místo/. Umístění dalších holek: 22.místo – Magda Noštinská 1961 b., 25.místo – Eliška Zahradníčková 1901 b. a 28.místo – Lucka Sedláčková 1857 b. Gratuluji k osobákům a pěkným výkonůmJ

AN

Mladší kluci absolvovali svůj pětiboj o den později a na start první disciplíny se postavil Matěj Beneš, Martin Slavíček a Daniel Zvolský. Bohužel Danovi vystavila stopku v celé soutěži hned druhá překážka, na které si ošklivě natáhnul lýtkový sval. Na překážkách se však dařilo Martinovi, který zaběhl osobák v čase 10,18s, vyhrál kriketový míček výkonem 59,61m a další osobáky předvedl i na 60m za 8,57s a v dálce za skvělých 506cm! Matějovi se na překážkách tolik nedařilo, když je proběhl v čase 10,01s, ale vše dohnal v kriketovém míčku osobákem 48,05m a v dálce dalším osobákem 493cm! a ještě přidal 8,21s na 60m. Po čtyřech disciplínách tak kluky dělil od sebe pouze 1 bod a drželi se na 5. a 6. místě. A tak rozhodovala osmistovka, kterou lépe zvládl Matěj, když se opravdu „kousnul“ a doběhl ji za 2:37, Martin, který osmistovku vlastně nikdy neběžel, ji zvládl za 2:53 a bylo rozhodnuto – celkově skončil Matěj 6. a Martin 10.!