2. kolo souteže družstev starších žáků a Mistrovství JMK starších a mladších žáků

V neděli proběhlo za nepříliš atletického počasí v Břeclavi 2. kolo soutěže družstev staršího žactva a zároveň Mistrovství Jihomoravského kraje mladšího a staršího žactva a i když počasí atletům nepřálo, tak k vidění byly krásné výkony.

V mladším žactvu se skvěle blýsknul Matěj Beneš, který doslova prosvištěl nad překážkami časem 9,42 a získal titul, stříbrnou pozici pak ještě vybojoval na 60m (8,12s) a ve výšce. Dva tituly Mistra jižní Moravy získal Dan Zvolský, když ve výšce zdolal 153cm a v krikeťáku 53,69m, navíc ještě přidal 3. místo ve sprintu na 60m (8,46s). Velkým překvapením pak byly výkony Víti Marušky, který nad překážkami vybojoval 3. místo za čas 11,50s a ještě vylepšil osobní rekord na 800m o čtvrt minuty, když zaběhl skvělých 2:38,37 a skončil celkově 4.

Ve společné soutěži družstev a jednotlivců starších žáků se nejvíce dařilo Vilémovi Stráskému, který zvítězil všude, kde nastoupil (výška 1,70m, dálka 6,22m, oštěp 37,72m). Skvělé výkony předvedl Eliáš Urban, když 2. místa získal na trati 150m skvělým časem 17,98s a v dálce 6,04m, třetí místo přidal na překážkách za čas 15,86s. Dvě vítězství získal i Martin Vican, sprinter, který nedal nikomu šanci na tratích 60m (7,49s) a 150m (17,79s). Umístění a bodové zisky všech našich závodníků můžete najít zde…

Gratuluji k výkonům a vašemu boji se soupeři a počasím.