Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Soutěž dorosteneckých družstev a výkony Tomáše Bárty!

Dnes, na prvním kole soutěží družstev mládeže, byly k vidění velmi kvalitní výkony i z pohledu sprintů, Prim hrál jednoznačně juniorský sprinter Tomáš Bárta, který zaběhl stovku za 10.89s! což znamená zlepšení osobního rekordu a jak jsme se po závodě dozvěděli i nominaci do širšího výběru reprezentační štafety na Mistrovství světa juniorů do Amerického Eugene. Navíc ještě Tomáš zaběhl dvoustovku v čase 22,45s.

V této soutěži se představilo i naše dorostenecké družstvo a celkově skončilo na 3. místě za družstvy Vítkovic a Olomouce. Nejvíce bodujícím závodníkem se stal Peťa Tancer, který skončil 2. v kouli a disku a ještě 6. v kladivu. S devatenácti body dalším v pořadí byl Ondra Vodák, který bodoval na 110m překážek a v dálce a zvítězil ve skoku vysokém výkonem 189cm. Nejúspěšnějším sprinterem byl Filip Dvořák, který běžel 100m za 11.40s a 200m za 22.96s. Vítězství na 400m vybojoval Matouš Vojtek časem 51,46s a ještě přidal 6. místo na 100m.

Z „Pokecovy bandy“ se nejlépe dařilo Vojtovi Jahodovi, který, který ve výšce zdolal 174cm, v trojskoku 11,86m a 200m prolétl za 24,45s. Na stometrové trati se skvěle blýsknul Pavel Minařík, který běžel 11.48s, bohužel při doběhu špatně došlápnul a podvrtnul si kotník a tak z běhu na 200m musel být odhlášen. Pod dvanáct sekund na 100m se dostal ještě Martin Reiner. Tomáš Halouzka a Ondra Krča se představili na 100m a 400m a na druhé zmiňované dokázali vybojovat 3 resp. 4 body a ještě mají určitě rezervy, aby se dostali k časům atakující 55 sekundovou hranici. Holky bojovaly za družstvo AK Olymp Brno a na stovce se představila Aneta Kovářová za 13,50s a Melissa Schlager za 13,71s. Na dvoustovce Aneta předvedla skvělých 27,44s.

Ke všem výkonům gratuluji a těším se na další představení.