MČR ŽACTVA – JABLONEC NAD NISOU

První březnový víkend patřil nejlepším českým žákům a žákyním, kteří měli svůj republikový šampionát tradičně v Jablonci nad Nisou. Do Jablonce odjela jedenáctka statečných, největší naděje jsme samozřejmě vkládali do Janičky Novotné, která aspirovala na zisk hned několika medailí.

Jana Novotná – první disciplína, která mněla Janě přinést vysněný kov byl běh na 60m přek. Rozběh Jana s přehledem vyhrála, finále bylo běženo opatrně a křečovitě /Jana vloni ve finále upadla a přišla o medaili/, ale bylo z toho první ZLATO!!! Zdálo se, že tento úspěch bude hnacím motorem, ale jak se ukázalo jasné vedení v českých tabulkách neznamenalo zákonitou medaili v dálkařském sektoru. Jana po diskutabilním prvním pokusu, kdy jí byl zřejmě neprávem odmáván přešlap, nedokázala trefit prkno ani ve druhém pokusu a co se událo ve třetím pokusu ví snad jen Janička, nicméně opravdu metrový nedošlap a výkon 470cm znamenal stop a 12.místo v konečném pořadí. I to se stává. Do nedělního rána se Jana probudila s bolavým kotníkem, ale s odhodláním bojovat o medaili ve výšce, kde okupuje 1.místo v českých tabulkách. Již v rozeskakování se ve velice dobré formě ukazovala Hana Váchová z Tábora, což následně potvrzovala na postupných výškách, které zdolávala jasně a s přehledem na první pokusy. Jana je bojovník tělem i duší,  a i když to chvílema vypadalo, že zůstaneme bez medaile, nebáli jsme se taktizovat a neuvěřitelná koncentrace přinesla Janě druhou individuální zlatou medaili za výkon 168cm. Do štafety 4x300m nastupovala Jana velice unavená, ale to, co předvedla na posledním úseku….klobouk dolů. Jani děkujeme a gratulujeme.

Lucka Sedláčková – naše mláďátko /2001/ se probojovalo do tak významné soutěže a samozřejmě pro Lucku to mněla být cenná zkušenost. Lucka v žádném případě nemohla zklamat, ale celou noc před závodem prožívala velice intenzivně, což se projevilo na projevu v samotném závodě, kdy Lucka díky nervozitě nebyla schopna vstřebat jakoukoliv informaci. Lucka sice nezdolala základní výšku 140cm, ale její čas teprve přijde.

Anísa Filali -  byla třetí zástupkyní ve výškařském sektoru a i na ní se podepsala nervozita a zodpovědnost z tak důležitého závodu. Anísa neskákala špatně, ale na výšce 150cm začala „bojovat“ s rozběhem a tato výška zůstala nepokořena. Anísa si z Jablonce odvezla za výkon 145cm dělené 11.místo a rozhodně nezklamala.

AN

Jako první z kluků se na svůj start, na trati 60m, postavil Luděk Matoušek, pro kterého to byla první velká soutěž a s atmosférou MČR se popral na výbornou, doběhl v čase 7,79s což je jen 3 setiny za osobním rekordem. Druhý den čekala Luďka stopadesátka, bohužel druhá dráha a velmi prudká zatáčka, která je pro Jabloneckou halu charakteristická způsobila malé zakopnutí a čas v cíli 18.99s znamenal celkově 12. příčku (před mistrovstvím patřila Luďkovi v českých tabulkách 20. příčka).

Prim hráli v neděli v dálkařském sektoru naši žáci Eliáš Urban a Vilém Stráský, kteří dokázali vybojovat hned dvě medaile. Mistrem České republiky se stal Vilém, když ještě po čtvrtých pokusech se vyskytoval na 3. příčce, avšak v pátém pokusu předvedl skok dlouhý 626cm, který ho katapultoval do čela a nikdo z dalších závodníků ho z tohoto místa již nedokázal sesadit. Okamžitě po skončení soutěže se Vilda přesunul do výškařského sektoru, kde výkonem 170cm obsadil 9. příčku. Eliáš třetím pokusem skočil do vzdálenosti 616cm, což na konci soutěže znamenalo úžasné 3. místo. Navíc Eliáš v sobotu běžel rozběh na 300m ve výrazném osobním rekordu 39,00s a postoupil do B finále, které se však kvůli odstoupení ostatních závodníků již v neděli nekonalo.

V disciplíně 300m žákyně se představily hned dvě naše zástupkyně a to Edita Sklenská a Lenka Suchá. Lenka po skvělém rozběhu (43,58s) postoupila do B finále, kde suverénně zvítězila časem 43.88s a celkově tak skončila na 5. místě. Editě se rozběh bohužel nepovedl, nicméně vše nám i sobě vynahradila ve štafetě 4x300, kde společně s Lenkou Suchou, Zdenkou Klinkovskou a Janou Novotnou vybojovala zlatou medaili.

Na osmistovce se ukázala Míša Kieselová, která měla smůlu na rozběh, když běžela v nejpomalejším ze tří rozběhů a běh ve skupině není Míšinou doménou. I tak dosažený čas 2:35,85 je velmi kvalitní a věřím, že Míša už v letní sezóně bude předvádět hodně rychlé časy.

Koulařský sektor byl ve znamení velké nervozity všech dívek a to svázalo ruce i Kikině Klossové, která prvním pokusem dlouhým 11,07m vybojovala pěkné 4. místo.

Celkově jsme vybojovali čytři zlaté a jednu bronzovou medaili a ještě další 3 umístění ve finálové osmičce.

Všem gratulujeme k dosaženým výkonům a vybojovaným umístěním!!!