Jak šly halová mistrovství ČR s naší stopou šestnácti!!!! medailových úspěchů.

Díl první víceboje v Praze – zisk dvou titulů mistryň ČR. Hned v úvodu MČR nastoupily žákyně a dorostenky na dráhu a naše zástupkyně nedaly nikomu šanci, když žákyně ovládla v novém rekordu ČR Jana Novotná celkovým součtem bodů 3853 a překonala vlastní rekord ČR o 150bodů. Mezi dorostenkami nenašla přemožitelku Míša Hrubá, když celkem nasbírala 3808 bodů a druhou závodnici předčila o 147bodů.

Díl druhý mistrovství mužů a žen v Praze – zisk jednoho titulu a stříbra. Hned první den se postavila do sektoru výšky společně se ženami naše dorostenka prvním rokem Míša Hrubá a naprosto nekompromisně dokázala zvítězit výkonem 183cm a získala v historii české atletiky jako nejmladší účastník titul mistra ČR mezi seniory, když v den závodu jí bylo ještě patnáct let. Druhý den nastoupil ve stejném sektoru Martin Heindl, když jasným favoritem soutěže byl světový výškař ověnčený medailovými úspěchy z OH, z MS a ME a tak se očekával zisk stříbrné medaile a Martin v letošní halové sezóně předváděl výborné a stabilní výkony a i na HMČR dokázal, že je za Jardou Bábou jasnou dvojkou v ČR a na krk si zavěsil za výkon 213cm velice cenné stříbro. Zisky seniorských medailí mají velmi vysokou hodnotu.

Díl třetí mistrovství dorostu a juniorů v Praze – zisk tří titulů, dvou stříbrných a dvou bronzových medailí. Na takzvaném gigantu jsme očekávali, že to výrazně zacinká, ale navíc medaile byly okořeněné výbornými výkony, když prim celého MČR hrála Míša Hrubá, která zcela jasně ovládla výšku dorostenek výkonem 181cm a ještě přidala druhý titul v trojskoku výkonem 12,05m po velkém souboji  se svojí tréninkovou kolegyní Ivou Reicheltovou, která předvedla velice kvalitních 12,02m a získala stříbro. Výškařský sektoru byl hlavně naší doménou, když mezi juniorkami nenašla přemožitelku Jana Hartigová, která v rozeskakování získala titul MČR výkonem 171cm. Výborný výkon předvedla mezi dorostenkami v mimořádně kvalitní soutěži Eliška Buchlovská, když vybojovala v tvrdém souboji stříbro za výkon 174cm. Čtvrtou medaili z výškařského sektoru mezi juniorkami vylovila za výkon 168cm Alena Roháčková a dovršila tak naši neskutečnou nadvládu dívčí výškařské populace. Bronzovou medaili v kategorii juniorek vyběhla na 400m časem 57,12s Lenka Svobodová a završila tak sbírku sedmi medailí, která nás zařadila mezi nejlepší oddíly v ČR. Navíc ještě jsme vybojovali několik finálových umístění, když juniorka Lenka Svobodová zůstala těsně pod stupni vítězů na 60mpř., šesté  a  sedmé místo jsme vybojovali v trojskoku respektive ve výšce juniorů zásluhou Michala Tišnovského za výkony 13,70m a  195cm, sedmé místo  v dorosteneckém trojskoku zásluhou Vojty Jahody, který předvedl výkon 12,41m a do třetice sedmé místo vyskákala Iva Reicheltová ve skoku dalekém výkonem 538cm.

Díl čtvrtý mistrovství žactva v Jablonci nad Nisou – zisk čtyř titulů a bronzu. Naše žákovská záloha nezklamala a získala nečekaně pět medailových umístění, když jasnou jedničkou byla Jana Novotná, která zvítězila první den nad překážkami, když 60m př. prolétla za 8,85s a druhý den vybojovala zlato ve výškařském sektoru výkonem 168cm a tím završila zisk všech!!! výškařských titulů v dívčích kategoriích na HMČR pro naše barvy. Naprosto nečekaný titul vybojoval mezi dálkaři ve výrazně vylepšeném osobním rekordu 626cm Vilém Stráský a vše podtrhl fantastickým třetím místem a osobním rekordem teprve prvním rokem starší žák Eliáš Urban výkonem 613cm. Rozhodně tyto dvě medaile byly velice nečekané. Poslední medaili vybojovaly žákyně na 4x300m a ustanovily nový halový rekord ČR /do této doby se běhalo 3x300m/, když ve složení Jana Novotná, Edita Sklenská, Lenka Suchá a Zdenka Klinkovská zvítězily zcela jasně v čase 2:55,41. To ještě měla velkou smůlu Kristýna Klossová, když do posledních pokusů okupovala ve vrhu koulí bronzovou příčku a posledním pokusem byla odsunuta na čtvrté místo a stejnou příčku vyběhla na 300m Lenka Suchá, když vyhrála ve finále B časem 43,88s. a obě zůstaly těsně pod stupni vítězů. Navíc měla smůlu Jana Novotná ve skoku dalekém, když po dvou dlouhých přešlapech a třetím pokusem odraženým půl metru před prknem se Jana nedostala  výkonem 470cm do finále. Navíc ještě Eliáš Urban nemohl nastoupit po výborném osobáku z rozběhu 39,0s  na finále B na 300m, které probíhalo souběžně se skokem dalekým, kde by doběhl nejhůře na čtvrtém místě, ale na toto B finále nenastoupil ani jeden závodník, takže se vůbec neběželo.

Celková halová bilance je naprosto fantastická, když jsme vybojovali deset!!! titulů halových mistrů ČR, tři stříbrné a tři bronzové medaile.
Z pohledu světových soutěží můžeme již po halové sezóně vzhlížet s velkou nadějí na letní sezónu, když absolutní prim hraje ve světové výšce mezi dorostenkami Míša Hrubá, která je v průběžných světových tabulkách o centimetr na druhém místě výkonem 185cm, mezi juniorkami do 19let jí patří neuvěřitelné 5.místo a mezi ženami je na neskutečném 65.místě. V každém závodě co Míša absolvovala, překonala výrazně limit /176cm/ na světovou olympijskou kvalifikaci do Baku a navíc čtyřikrát překonala ostrý limit /184cm/ a čtyřikrát B limit /182cm/ na MS do 19let do USA a bude již jako dorostenka patřit k hlavním aspirantkám na nominaci ke startu na ME družstev žen, kde je vždy nominována jedna závodnice za stát na disciplinu. Předvedla vynikající výkon na mezinárodním závodě Praha Indoor, kde ve společnosti světových výškařek na čele s mistryní světa  Blankou Vlašic, předvedla fantastických 185cm a velmi nadějné pokusy na 190cm. Další kdo může výrazně pomýšlet na kvalifikaci světové olympiády v Baku je dorostenka Eliška Buchlovská, která překonala limit výborným výkonem 179cm a ve světových tabulkách jí patří vynikající 12.místo mezi dorostenkami a mezi juniorkami do 19let 28.místo. Na dohled limitu  je třetí dorostenka prvním rokem, která se v trojskoku výrazně zlepšila až na 12,02m, když momentálně se nachází na 28.místě světových redukovaných tabulek  a limit na kvalifikaci světové olympiády v Baku je 12,30m, což je rozhodně v silách Ivči a to by byla naprosto neuvěřitelná fantasie, kdyby se tří dorostenky z jedné skupiny probojovaly na tak významnou světovou soutěž. Poslední, který se z naší skupiny promítá ve světových tabulkách je Martin Heindl, který výkonem 220cm obsazuje vynikající 20.místo v kategorii do 22let a i když ho v letošní sezóně nečeká světová ani evropská soutěž, tak již nyní mu schází pouhé dva centimetry na start na HME mužů v roce 2015 v Praze, což je pro nás hlavní cíl mezi seniory.
Velká gratulace všem za fantastické výkony dosažené v hale a vzhůru do přípravy na letní sezónu.

02.03. 2014, 19:53