Sobotní Bratislava

V sobotu proběhly jedny z posledních závodů před Mistrovstvím České republiky a dařilo se.

Vilém Stráský nastoupil po viróze do výškařského sektoru, skvěle se vyhecoval na výškách nad 170cm a vybojoval nový osobní rekord s hodnotou 179cm!, v dálce pak přidal ještě kvalitních 574cm. Eliáš Urban měl smůlu, když v soutěži dálkařů byly v základních kolech pouze dva pokusy a dva malé přešlapy znamenaly stop do finálových pokusů. V běhu na 300m si náladu však vylepšil, když od startu bylo jasné, že se bude jednat o sólo závod a cílem proběhl v čase 40,00s. Ondřej Šípek překonal svůj osobní rekord na 1500m o 15setin a tak jeho nejrychlejší "patnáctka" má hodnotu 5:06,14. Anisa Filali se ve skoku vysokém přenesla přes 145cm a v dálce, do které pořadatelé pustili přes 50! závodnic, dokázala překonat 478cm a na zavěr proběhla 150m v čase 21,35s. Míša Kieslová skvěle rozběhla osmistovku, avšak ve třetím kole zaregistrovala pozdě vytuhnutí závodnice před sebou, ztratila kontakt s první skupinkou a do cíle doběhla i tak v dobrém čas 2:35,17. Na konec, stejně jak Anísa běžela Míša ještě stopadesátku a čas 21,41 je jistě skvělým počinem. Běžecky se trápil Michal Tišnovský, a to jak ve výšce, kdy zdolal 191cm, tak i v trojskoku, kde s 40cm nedošlapem doletěl do vzdálenosti 13,36s, na 60m však přidal nový osobák 7,55s. V trojskoku doplnil Michala ještě Vojta Jahoda, který překonal třemi skoky vzdálenost 12,23m.