První díl - skoky z mistrovství MaS v Bratislavě přinesl několik kvalitních výkonů.

V Bratislavě tradičně proběhlo mistrovství Moravy a Slezska a celodenní  velmi vyčerpávající  maraton přinesl pro nás několik kvalitních výsledků. Pojďme po  jednotlivých sektorech a tak začněme ve výšce, kde prvně se do soutěže zapojily žákyně a  základní výška byla stanovena na 140cm. Po pátečních vynikajících výkonech se naše mladinké výškařky činily a všechny zdolaly základní výšku, když takhle vysoko ještě nikdy nezahajovaly. Nejlépe se s touto výškou porvala výrazně nejmladší ve startovním poli  Klárka Krejčiříková, když k základní výšce ještě dokázala přidat  pět centimetrů a obsadila 7.místo a stejnou výšku 145cm překonala Anisa Filali, ale s horším počtem pokusů skončila hned za Klárkou na 8.místě. Základní výšku 140cm překonala další naše mladší žákyně Eliška Zahradníčková a opravdu tak silnou skupinu mladých výškařek jsme ještě nikdy neměli. Potom se do sektoru postavily všechny ženské kategorie a tam jsme ovládli sektor naprosto bezkonkurenčně, když po velmi náročném závodním týdnu byla znát na holkách únava, tak opět předvedly kvalitní výkony, když v dorostenkách předvedla vítězný skok na výšce 179cm Míša Hrubá a jen lehce shazovala výšku 182cm. Na druhém místě skončila Eliška Buchlovská, která po vynikajících středečních 179cm dnes přidala 170cm a jen lehce shazovala 173cm. V kategorii juniorek se stal menší zázrak, když Alena Roháčková se začala odrážet i na vyšších výškách a dokonce se odrazila i na 170cm, které překonala a dostala se do čela průběžných tabulek ČR. Bohužel,  ale na další výšku se již neodrazila. Zatím se stále hledá, ale po delším tréninkovém výpadku a třech závodech v týdnu, které Janu Hartigovou dost vyčerpaly, dnes Jana překonala 163cm s velkou rezervou a obsadila 3.místo, když zatím jsou skoky hodně nevyrovnané, ale rozhodně ty kvalitní skoky naznačují, že Jana skočí přes 170cm a zcela jistě si to schovává na HMČR. Kategorii žen vyhrála  Nikola Pařilová výkonem 176cm. V kategorii hochů jsme měli zástupce mezi juniory a Michal Tišnovský překonáním výšky 192cm obsadil 2.místo, když mezi dorostenci překonal Jirka Kučera 175cm a obsadil 4.místo. V žákovské kategorii se dařilo Vílémovi  Stráskému, když si vytvořil halový osobák 177cm a pouze o pokus mu utekl titul mistra Moravy a dnes se nedařilo Ondrovi Lengálovi, který překonal 151cm. V dálkařském sektoru se nám již tak nedařilo a naše žákyně zůstaly daleko za svými osobáky, když nejdále skočila Anisa Filali 455cm, Lenka Burianová 430cm a Magda Noštinská 418cm. Mezi dorostenkami se po dlouhé době a hlavně před HMČR ve víceboji postavila Míša Hrubá a po problémech s rozběhem, když třikrát přešlápla, jednou se odrazila z druhé nohy a byl z toho výkon 521cm, ale rozhodně Míša bude atakovat vzdálenosti za 550cm a ještě jedna pozitivní zpráva před vícebojem, když Míša si vyzkoušela poprvé dorostenecké překážky a hned v rozběhu zaběhla výborných 9,06s a obsadila celkové 3.místo.  Mezi juniorkami se představila i překážkářka Lenka Svobodová a výkonem 555cm obsadila stříbrnou příčku a v ženách zvítězila Nikola Pařilová výkonem 567cm. Opět velkou formu mezi žáky předvedl Vilém Stráský, když poprvé ve své kariéře překonal 6m hranici a obsadil 2.místo, když o dvě příčky níže skončil Eliáš Urban kvalitním výkonem 573cm. Mezi dorostenci se postavil do sektoru Lukáš Kračmar a výkonem rovných 600cm obsadil 5.místo, když poslední finálovou příčku vybojoval náš mistr ČR v oštěpu  Jirka Kučera výkonem 570cm. Bohužel, ale těsně před mistrovstvím onemocněla naše současná nejlepší dorostenecká trojskokanka  ČR  Ivča Reicheltová a tak atak na 12m se odkládá na MČR a tak mezi ženami zvítězila Nikola Pařilová výkonem 12,21m. Mezi juniory obsadil druhé místo Michal Tišnovský výkonem 13,52m a v dorostenecké kategorii Vojta Jahoda vybojoval bronz výkonem 12,51m.
Celkově jsme v prvním dílu MMaS  skoků včetně překážek Míši Hrubé vybojovali výborných čtrnáct medailových umístění. Druhý díl běhy zhodnotí Honza Pokorný.
Velká gratulace všem za předvedené výkony.