Tradiční závod kolem Štrbského plesa přinesl kvalitní souboje a časy.

Předposlední den pobytu ve vysokohorském prostředí Vysokých tater, byl naplánován tradiční závod okolo jezera Štrbské pleso, který má cca 2400m.  Den před tímto závodem absolvovali všichni náročnou túru a projevilo se poměrně dost bolestivých problémů, které neumožnily nastoupit na start Míši Hrubé, Elišce Buchlovské, Janě Hartigové, Lucce Mikušové a i když nastoupili na start tak Petr Vašek a Michal Tišnovský běželi s výrazným hendikepem. I přes velkou únavu jsme viděli výborné výkony a tak mezi děvčaty zvítězila Jana Novotná v čase těsně pod 10 minut a mezi maluškami předvedla pěkný výkon a nečekané vítězství Adéla Ryndová. Borci se pustili hned do prvních metrů velmi ostře a také výsledné časy byly velice kvalitní, když  překvapivě zvítězil Ondra Lengál  dobrým časem rovných 8min., když rychleji tento úsek běžel reprezentant na dlouhé tratě Roman Rudolecký  a těsně za ním doběhl Robin Kříž. Martin Heindl potvrdil vynikající připravenost a takřka o 10sekund si vylepšil osobák až na 8:35,0 a ještě před Martinem doběhl oštěpařský mistr ČR Jirka Kučera. Všichni předvedli velice dobré nasazení a rozhodně toto soustředění splňuje svůj účel. Dnes všichni vyrazili na poslední celodenní túru a předposlední den pobytu nás opět doprovází krásné slunečné počasí.