Starší žáci vybojovali na MČR bronzové medaile!!!

Bronzovým úspěchem skončila v sobotu sezóna pro starší žáky, kteří předvedli nádherný souboj a všem ukázali, jak se závodí!

Všichni kluci předváděli neuvěřitelné výkony, na to že bylo již 5. října a sezóna klukům začala už 30. dubna, jsme viděli spoustu nových osobáků a skvělých výkonů! A právě díky tomu kluci skončili tak vysoko.

Prim hrál Jiří Kučera, když dokázal zvítězit v oštěpu, vytvořit si nový osobák ve výšce (181cm) a v kouli vybojovat 2. místo za výkon 14.41m. Dalším, kdo stabilně přidával body do naší sbírky, byl Patrik Pernica, který vybojoval 8. místo v kouli (12.63m), 4. místo v oštěpu (44,36m) a 3. místo v disku (42,08). Třetím nejvíce bodujícím byl pak Jirka Klinkovský, který doběhl 2. na 800m a skončil 7. v oštěpu. Dva Nové osobáky si do sbírky přidal Filip Slouka, který měl neuvěřitelnou formu a ve výšce překonal 181cm a ve skoku dalekém 570cm. Na dlouhých překážkách nedal nikomu šanci Dominik Bartoník a doběhl na první v novém osobním rekordu. Lukáš Kračmar, po pátečním zranění palce levé ruky, dokázal v dálce skočit 591cm a skončit tak třetí. Pavel Minařík přidal celkem 8. bodů za 6. místo na 60m a 8. místo na 150m. Další, kdo běžel na hranici svého rekordu, byl Honza Zbořil, když dokázal v nabité sestavě doběhnout na 3. místě na 1500m. Tří-bodoví sběratelé v individuálních disciplínách byli ještě Robin Idris Beshir na 800m, Tomáš Janeček na 1500m a Mirek Starčevič v disku. Dva body dokázal ještě získat, a také za nový osobní rekord, Vojta Jahoda na 60m (7.61s).

Po těchto individuálních disciplínách začalo to pravé závodění, jak se na MČR patří, a o medailích rozhodovaly štafety. Před nimi jsme byli na průběžném 3. místě! Před Olomoucí a za Vítkovicemi. Naše štafeta „A“ na 4x60m – Minařík, Ronaldo, Slouka a Kračmar - doběhla o 4 setiny druhá a štafeta „B“ – Lengál, Zbořil, Bartoník a Janeček - dokázala vyběhnout ještě 3 body a to nás posunulo na průběžné 2. místo s náskokem 3,5bodu na Vítkovice a 4. body na Olomouc. Poslední disciplína 4x300m rozhodovala a naše „Áčková“ štafeta doběhla na 2. místě za Vítkovicemi a před Olomoucí! A tak naše „Béčko“ muselo bojovat, bohužel v nepřímém souboji, s „Béčkem“ Vítkovic a Olomouce.  Šťastnější však byly Vítkovice a my tak vybojovali bronzovou příčku!!!

Kluci, gratuluji vám! Byl to nádherný závod plný skvělých výkonů a zaslouženě jste vybojovali placku!