EKAG v neskutečné atmosféře se smrští rekordů EKAG a národních rekordů.

Po třídenním klání žákovských talentů, kterých se do Brna sjelo neuvěřitelných 2200 ze sedmnácti států Evropy hnalo mladé talenty k překonání neskutečných devíti rekordů EKAG a pět národních rekordů se přepisovalo na Maltě a v Bulharsku.

Velkolepé sobotní slavnostní zahájení představilo všem účastníkům naše mládežnické reprezentantky, když Adéla Tkáčová, Hanka Blažková a Ema Feilhauerová  svěřily svoje medailové zážitky z ME do 19let, Vilém Stráský ukázal všem zlatou medaili ze světové univerziády a vrchol obstarala desátá z mistrovství světa z Budapešti chodkyně Tereza Ďurdiaková, která předvedla zaplněným tribunám 100m rovinku svoji chodeckou technikou. Mimořádně silné emoce ovládli při charitativní akci, když zástupce nadace Premier Energy pan Jiří Kottas společně se zástupcem Moldavského velvyslanectví představili projekt podpory 120 mládežnických účastníků na EKAG a jaká neskutečná materiální vlna podpory žákovské atletiky v Moldávii se zvedla při vyhlášení sbírky panem Kottasem, když jeden autobus se takřka zaplnil atletickým zbožím a výrazným dárcem byl i  náš nejlepší atlet Kuba Vadlejch. Rozhodně všem patří velký dík za dary pro moldavskou atletiku.

Samotné soutěže zaznamenaly neskutečné množství účastníků, když nebyl problém pro startéry v jedné kategorii odstartovat 30!!! běhů. V dálkařském sektoru rozhodčí přeměřili v jedné kategorii v kvalifikaci více jak dvěstě skokankám šest stovek skoků. Neskutečným sítem  kvalifikací  se všechny disciplíny prokousaly neuvěřitelně dobře a tak obrovské uznání pro rozhodčí a hlavně pro technickou četu, která pod vedením paní Martiny Špalkové předvedla špičkovou souhru světoznámých filharmonií. Neskutečné množství dat musela absorbovat atletická kancelář a její členové pod vedením famózního Davida Uhlíře. Celému organizačnímu týmu chci touto cestou poděkovat za vynikající výkony.

V neskutečně silné konkurenci si odváželi účastníci velké množství osobních rekordů, a tak v letošním roce jsme se výrazně neprosadili na stupně vítězů, a hlavně velké množství odhlášek těsně před samotným závodem není zrovna dobrá vizitka pro pořádající oddíl. Tak jedinou medailí pro pořádající oddíl vybojoval František Fruhwirt v míčku výkonem 49,83m. Několik našich členů předvedlo slušné výkony, když po dlouhodobých zdravotních problémech se představil Adam Slavíček a vybojoval ve velmi silné konkurenci dvě finálová umístění, když výkonem 7,35s na 60m obsadil 6.místo a stejné umístění měl i ve skoku dalekém za výkon 603cm. Určitě se neztratil na 300m trati Lukáš Halma, když předvedl velmi slušný čas 38,85s a ve svém běhu obsadil 3.místo a nový osobák na 60m 7,83s má svoji hodnotu. Také Patrik Horák předvedl výkony na hranici osobních rekordů a může být se svým vystoupením spokojen, když 60m proběhl za 7,90s a 300m 41,69s. V mladších kategorií nám určitě rostou kvalitní závodníci a tak výkony Filipa Novotného roč.2011 na 60m 8,89s, Matěj Šiška si dokonce osobákem 8,92s vyběhl finále B a ve výšce obsadil 5.místo za 118cm, když v dálce přidal osobní rekord 380cm. Všichni naši kdo se zúčastnili získávali velké zkušenosti do dalších závodů.

Neskutečné ohlasy všech účastníků a přísliby účasti na příští rok mně už nyní straší, jak omezit, a nebo aspoň udržet počty účastníků. Rozhodně tento již 18.ročník byl mimořádně početně obsazen, ale také proběhl bez vážnějších organizačních potíží a to je ta nejlepší vizitka pro nás organizátory.

Na závěr ještě jednou velký dík celému organizačnímu týmu!!