Poslední halové závody s fantastickým osobním rekordem Šimona Lopoura!!

Dnes se uskutečnilo Meziměstské utkání mladšího žactva v Ostravě, na které se nominovali naši čtyři atleti.

Největší hvězdou, která zazářila v Ostravě byl Šimon Lopour, když na trati 1 500 m, kterou v hale běžel poprvé, vylepšil své dosavadní osobní maximum na takové vzdálenosti a časem 4:39,97 si v naprosto krásném a takticky zvládnutém závodě doběhl pro 1. místo. Moc mu všichni trenéři gratulujeme!! Jen tak dál.

Další nejúspěšnější závodnicí byla Tereza Láchová, která vyhrála ve vrhu koulí, když jako jediná ze závodního pole dostala svoji kouli za 11 m hranici, přesná vzdálenost jejího vrhu je 11,41 m.

Terka se představila i ve skoku dalekém, kde brala 2. příčku za 4,57 m dlouhý skok. Gratulujeme.

Další naši dva závodníci se představili na trati 60 m překážek. Úspěšnější Honza Bílek získal 3. místo za čas 10,46 s. Bolek Kočí skončil na 6. místě časem 11,01 s, ale spravil si chuť na své druhé trati a na hladké šedesátce zaběhl čas 8,49 s a získal pro tým 4. místo.

Honza Bílek se představil ještě ve skoku vysokém, kde nastoupil jako náhradník. Popral se s tímto postem velmi statečně a vyrovnal si svůj osobní rekord 1,31 m se ziskem 6. místa.

Bolek Kočí se stal velmi platným účastníkem smíšené B štafety 4x200 m.

Brno skončilo na 3. místě hned po Ostravě a Praze, za sebou nechalo jen Bratislavu. Ale jelikož sestava nebyla zcela kompletní a spousta atletů se ze zdravotních či osobních důvodů omluvilo, jsme rádi za takový výsledek a hlavně za úspěšnost našich mladých, nadějných atletů.

Tímto jsme velmi zdatně zakončili halovou sezónu a již vyhlížíme závody pod širým nebem, které začnou přespolními běhy a navážou na dráhu. Moc se těšíme na osobní rekordy a teď hurá do jarní přípravy.