Žactvo zářilo na MMaS jednotlivců v Uherském Hradišti,
Za nádherného a hodně teplého počasí se sjelo žactvo na MMaS do Uherského Hradiště a naši rozhodně hráli prim. Nejkvalitnější výkon snad celého mistrovství předvedl na trati 3000m, když takřka v poledne za největšího tepla Šimon Legner nedal nikomu šanci a stylem start-cíl nadělil druhému v cíli více jak 150m a několik závodníků uhnal o kolo, když časomíra se zastavila na vynikajících 9:20,36. Parádní jízdu předvedly i holky, když na 800m trati nenechala nikoho na pochybách Markéta Hanáková a od startu do cíle všem ukázala jenom záda a výsledný čas 2:19,34 je velice kvalitní. Stejný scénář předvedla i Zorka Veškrnová, když vynikajícím finišem vyběhla výborný čas 5:02,09 a z oválu jsme vyběhli tři tituly. Další medaile byly bronzové barvy, když ve skoku dalekém i přes problémy s kotníkem předvedla Nasťa Zabolotniy kvalitních 531cm. Ve vrhu koulí předvádí stabilní formu David Jabůrek a tak výkonem 12,75m vyvrhl další bronz. Poslední šestou medaili vybojovaly holky ve štafetě 4x300m, když ve složení Veškrnová, Horká, Hebronová neskutečným finišem doběhla Markéta Hanáková na bronzové příčce. Zisk šesti medailí je velice dobrý výsledek a to ještě velkou smůla měla v disku Nela Běhálková když ještě v poslední sérii byla výkonem 26,46m na třetím místě a posledním pokusem byla odsunuta na 4.místo, ale i tak je to pro ni velký úspěch a ještě přidala osobák v kouli 9,53m. Ještě větší smůlu měla v dálce v boji o ODM Domča Filková, když její nejdelší pokus 514cm byl s minimálně 40 cm nedošlapem a takových pokusů bylo bohužel hodně. Nicméně Domča je velkým příslibem do budoucna. Ještě jsme zaznamenali několik osobáků, když stále se lepší závod od závodu Anna Horká, která se dnes vylepšila na 60m na 8,49s a na 150m 20,34s. Velkým zážitkem byl běh na 3000m, když Nicol Putnová závěrečným finišem vylepšila výrazně osobák na 11:49,52. V bězích se nám opravdu dařilo, když Aleš Vávra na 1500m poprvé pokořil 5 minutovou hranici na 4:51,31. Naše vrhačská banda se činila, když o 11m vylepšil osobák v oštěpu Maty Vymazal až na 38,64m. V kouli zůstal těsně pod osobákem Matěj Kubart výkonem 11,63m a osobák vylepšil Šimon Njuguna na 10,10m.
Všem velká gratulace za předvedené výkony a reprezentaci oddílů.
Č
výsledky najdete zde...



