Mladší žactvo bojovalo o tituly JMK.
Ve Znojmě za lepšího atletického počasí než den před tím v Hodoníně proběhlo mistrovství mladšího žactva jednotlivců. Naše deseti členná skupina se neztratila a bojovala o přední příčky. Dle očekávání si vedla nejlépe Simča Samková, když v závěrečném finiši na 800m podlehla v boji o vítězství a časem 2:28,08 vyběhla stříbrnou medaili. Těsně pod stupni vítězů zůstala ve vrhu koulí Eliška Kotoučová, když vylepšila osobák na 9,98m a ještě v míčku obsadila 7.místo výkonem 37,06m. Výrazné zlepšení osobáku předvedla na 60m prvoročačka Barča Zámečníková, když časomíra se zastavila na 8,79s a v kouli vrhla 8,76m. Na 300m trati zaběhla Lucka Doležalová čas 47,13 a na 150m si vylepšila osobák na 21,06s a bylo z toho 5.místo. Osobák si veze z 800m trati časem 2:49,93 Simča Fillová a ještě přidala čas na 150m 23,42s.
Druhou medaili přidal pro naše barvy ve skoku vysokém Matěj Janošík za osobák 138cm a ve skoku dalekém za výkon 440cm skončil pod stupni vítězů. Trojice našich mladíčků se postavila na trať 1500m a nejlépe se dařilo Vojtovi Sopkovi, který po osobáku na 60m 8,81s přidal i výrazné zlepšení na 1500m a časem 5:21,21 doběhl na 5.místě, když hned za ním doběhl Miki Mikoška v čase 5:27,39 a na 8.místě doběhl Tonda Toman v čase 6:01,83.
Všem velká gratulace za předvedené výkony.
Výsledky najdete zde…
Č