Výhra žákyň na 1. kole

V sobotu 30. 4. 2022 se ve Vyškově konalo první kolo krajského přeboru družstev Jihomoravského kraje. Z velkého počtu dívek jsme zvládli poskládat dvě družstva A a B. Dívky týmu A do soutěže nastupovaly jako velké favoritky a svoji roli také potvrdily, když se ziskem 98 b zvítězily, a to i přes fakt, že se v časovém pořadu neobjevila naše jedna z nejsilnějších disciplín – výška.

Největší bodový přínos měla hostující děvčata, především je třeba vyzdvihnout výkony Martiny Šamšulové, která donesla plných 22 b, když s přehledem zvítězila na 300m a 60m trati oslňujícími výkony 41,27 s, respektive 8,18 s. Stejně tak Aneta Seberová výrazně pomohla děvčatům k prvnímu místu. Nejlépe ze všech závodnic ovládla deset překážek na 100 m dlouhé trati a přispěla tak 11 body do týmu a pro dalších 9 bodů doběhla jako 2. právě za Martinou na 300 m se stejně tak kvalitním časem 41,79 s. Na této trati se děvčatům dařilo, když jim patřilo i 3. místo, a to díky Stele Tomanové, která i přes bolesti zad dokázala časem 43,19 donést 8 bodů. Nově zapsané PB mají u jména také Hana Kakáčová (44,78 s) (jejíž výkon by ji zajistil 8. pozici, bohužel musela být zapsaná MS pro velký počet hostujících závodnic), Anna Drochytková (47,33 s) a Monika Trojancová (48,55 s). Stela také vybojovala druhé místo na 100 m př., kde nestačila pouze na naši Anetu. Další významnou bodující byla Jitka Nečasová, na dálce si skočila pro osobní rekord 4,75 m a skončila tak na krásném 5. místě z 45 závodnic. Vyzdvihnout je třeba i výkon Nely Švábenské, která si rovněž zapsala výkonem 4,40 m nový osobní rekord (13.místo). 16. byla Sophie Curran, 19. Valentýna Lasotová z týmu B, 21. Klára Pohlová a 24. Marika Petrlová, 28. Monika Trojancová (B). Tuto hojnou účast na skoku dalekém zapříčinilo vymazání skoku vysokého z časového pořadu organizátory. Sophie Curran zároveň závodila v běhu na 1500 m a díky jejímu obrovskému odhodlání a poctivé přípravě doběhla 4. s osobním rekordem 5:30,67 s. Mezi bodující na této trati patřila také Linda Jursová, čas 5:40,90 s ji zajistil krásné 8. místo. Další závodnice se poskládaly na 13.-16. příčku v pořadí Nikol Michalíková (B, 6:02,40 s), Sofie Kleisová (6:02,80 s) a Adriana Patloková (6:04,53 s), Kateřině Kopecké potom patřilo 18. místo (6:13,82 s). Posledními třemi bodujícími byly Viktorie Bočková v oštěpu, její oštěp doletěl na metu 26,10 m a s tím i 5 bodů do týmu A, ve stejné soutěži se podařilo získat krásný bod Zuzce Štouračové za hod dlouhý 23,35 m. Předposlední disciplínou byla koule, kterou poslala Barbora Klementová za hranici 8,5 m a konkrétně s výkonem 8,62 m se umístila na 7. místě z 36 závodnic.

Na závěr se již tradičně běžely štafety. Tým A postavil štafety dvě. První štafeta v podání Nečasové, Klementové, Drochytkové a Curran, díky velkému odhodlání a zarputilosti všech závodnic doběhla celkově 2. a druhá štafeta ve složení Jursová, Mertová, Patloková a Bočková urvala krásné 7. místo.

Já děkuji všem závodnicím za jejich snahu, bojovnost, krásné výkony, a především za vzájemnou podporu a těším se na další společné kolo.